Kleje / Rozpuszczalniki / Oleje

Kleje / Rozpuszczalniki / Oleje 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 16 elementów

Klej tapicerski (tapicer) w sprayu

Klej tapicerski tapicer tworzy błyskawiczne i bardzo trwałe połączenia. Występuje w kilku formach. Jako klej w puszce do nakladania pędzlem lub tym podobnym aplikatorem lub wersja do nakładania pistoletem natryskowym. Najpopularniejszą jednak wersją która zdobyła uznanie klientów jest wersja w spreyu. Jest to aerozol w pojemniku o pojemności 500 ml pod ciśnieniem. Klej jest odrazu gotowy do łatwego użycia.

Do produkcji tego kleju wykorzystano kauczuk SBS, żywice syntetyczne a także środki modyfikujące. Klej najczęściej stosowany jest do klejenia pianki tapicerskiej, tkanin syntetycznych, filcu, gumy i wszelkiego rodzaju innych przedmiotów. Także jak widać nasz klej ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Cechująca go bardzo duża wytrzymałość i elastyczność spoiny czyni z naszego kleju idealne spoiwo dla wiekszości materiałów używanych w tapicerstwie i nie tylko.

Jak stosować klej tapicerski tapicer ?

Przed rozpyleniem kleju tapicerskiego należy oczyścić powierzchnie na którą będzie nakładany klej. Można to zrobić na przykład przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej. Następnie klej należy bardzo dokładnie wymieszać potrząsając energicznie pojemnikiem. Klej powinien mieć pełny kontakt z powierzchnią a jego aplikacja powinna być jednolita i równa. Klej powinien być nanoszony na obie płaszczyzny. Aplikacja kleju zalecana jest w temperaturze pokojowej. Po aplikacji powinniśmy odczekać około 30 sekund aż odparuje rozpuszczalnik a następnie sklejamy obie płaszczyzny. Pełne wiązanie następuje po około 48 godzinach.

Wracając do wersji kleju przeznaczonej do nakładania pistoletem natryskowym zalecamy używania dyszy o  średnicy 1,0-2,5 mm. Klej powinien być magazynowany z dala od źródeł ognia. 

Tak jak wspomnieliśmy na początku nasz klej jest unwersalny. Może być stosowany do klejenia skóry, pianki tapicerskiej, dywanów, filcu i wielu wielu innych przedmiotów.

Klej do drewna (Wikol)

Nasz klej do drewna to bardzo popularny wikol czyli inaczej klej polioctanowy. Jest to dosyć uniwersalny klej który może być stosowany z drewnem o różnym stopniu twardości oraz materiałami drewnopochodnymi. Klej ten można bez problemu stosować do połączeń drewna z innymi materiałami. Spoina po zastygnieciu robi się przeźroczysta.

Zastosowania:

  • Doskonale nadaje się do konstrukcyjnego klejenia wyrobów z nielakierowanego drewna miękkiego i twardego (z wyłączeniem egzotycznego), szczególnie do połączeń kołkowych,  pióro-wpust itp
  • Równie dobrze sprawdza się przy podklejaniu oklein papierowych, forniru, skóry i tekstyliów
  • Tym klejem można naprawić odklejoną tapetę, płytkę glazury, terakoty, usztywnić materiał tekstylny np. podobrazie

Klej butapren

Klej butapren to inaczej klej chloroprenowy. Doskonale sprawdza się przy łączeniu skóry naturalnej, gumy,tkanin sztucznych i naturalnych, filcu i wielu innych rzeczy. Głównie stosuje sie go w przemyśle obuwniczym gdyż daje on twałe, elastyczne i wodoszczelne spoiny. 

Z chemicznego punktu widzenia klej ten jest roztworem kauczuku chloroprenowego z dodatkami zagęszczającymi (zwykle jest to żywica fenolowo-formaldehydowa oraz wypełniacze nieorganiczne). Klej ten stosuje się na zimno, pokrywając obie klejone powierzchnie i łącząc je z sobą po tym, jak z kleju wyparuje większość rozpuszczalnika.

Trwałe połączenie uzyskujemy po około 24 godzinach.

Tkaniny-meblowe.pl (konsultant) Napisz do nas... Wyślij