Panele tapicerowane

Panele tapicerowane 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 65 elementów

Panele tapicerowane - co warto wiedzieć ?

Panele tapicerowane Od wielu lat służą jako sposób aranżacji wnętrz. Z reguły zbudowane sa na płycie meblowej która wyłożona jest gąbką ( standardowo o grubości 3 cm. Choć nic nie stoi na przeszkodzie żeby stosować gąbki tapicerskie o innej lub nawet w całym projekcie różnej grubości). Jako wykończenie naszego panela stosujemy wybraną przez nas tkaninę obiciową która to może być dobrana np. do naszych mebli, kolorów na ścianie czy też innych elementów wyposażenia wnętrza. Jak widać sama konstrukcja jest niezwykle prosta ale ilość rozwiązań (kształt, rozmiar, kolor tkaniny, grubość panelu idt.) może już nas przyprawić o niezły zawrót głowy i daje niezwykle szerokie pole do popisu jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Warto tutaj też podkreślić to że same panele tapicerowane są niezwykle miłe dla oka, przyjemne w dotyku, przytulne i co również bardzo ważne stanowią dodatkową warstwę izolacyjną a także wygłuszają samo pomieszczenie (brak efektu echa).

Panele tapicerowane na zagówek łożka

Jednym z częstszych zastosowań paneli tapicerowanych są zagłówki łóżka. Czy to w głównej sypialni czy też na przykład w pokoju dziecka. Taki zagłówek sprawi iż będziemy mogli przyjąć wygodną pozycje do czytania opierając się o miękką scianę, zapewni bezpieczeństwo chroniąc nas przed uderzeniem o twardy mur no i oczywiście tak jak już wspomnieliśmy powyżej uświetni wygląd naszej sypialni. Warto tutaj zanaczyć że w takim panelu tapicerowanym bez problemu możemy osadzić gniazdka elektryczne czy też wszelkiego rodzaju włączniki oświetlenia.

Miękka ściana w pokoju dziecka, przedpokoju, biurze.

Przedpokój

Panele również bardzo często stosuje się w przedpokoju jako oparcie ściany gdzie znajduje się siedzisko lub jakaś ławka na której można usiąść i założyć czy też zdjąć buty. Świetnie sprawdzą się jako aranżacja w zabudowie wejścia do naszego mieszkania czy też domu gdyż często na wejściu znajdują się szafy czy garderoby.

Pokój dziecka

Panele tapicerowane pozwolą na niezwykle praktyczną i przedewszystkim bezpieczną aranżację wnętrza dla naszych dzieci. Tak jak już wspomnieliśmy pozwolą zabudować zagłówek łózka co sprawi że nasz maluch bedzie miał bezpieczny i przytulny kąt do spania. A także warto tu wspomnieć o tym że panelami możemy całkowicie zabudować ściany co uczyni pokój dziecka miejscem do bezpiecznej zabawy a przy okazji można stworzyc ciekawe i kolorowe miejsce gdyż wybór tkanin jest ogromny a w tej ofercie możemy nawet znaleźć tkaniny z nadrukowanymi postaciami choćby ulubionych kreskówek naszego dziecka.

Biuro

O estetyce wpominać już nie będziemy bo wspominamy o niej na każdym kroku. Aranżując przestrzeń biurową napewno poza estetyką warto pamiętać o wyciszeniu i często też lepszej akustyce miejsca. Dlatego też i w tym miejscu jakim jest biuro warto rozważyć zastosowanie paneli tapicerowanych  co napewno znacznie wygłuszy pomieszczenia nada im przyjemnego nastroju a także eleganckiego wyglądu.

Tkaniny-meblowe.pl (konsultant) Napisz do nas... Wyślij