Owata tapicerska / Watolina

Owata tapicerska / Watolina 

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Owata tapicerska / Watolina

Owata tapicerska jest wysokopuszytstą tkaniną wykonaną z poliestru. Owata często nazywana jest też Watoliną. Jest to produkt o dużej elastyczności i miękkości który idealnie dopasowywuje się do powierzchni meblowych. Dodatkowo jest lekka, przewiewna i odporna na odkształcenia. Watolina jest materiałem nie uczulającym i nie podrażniającym co sprawia że jest odpowiednia dla alergików.

Zastosowanie owaty tapicerskiej

Owata jest szeroko stosowana w przemyśe meblowym. Służy do nadawania meblom puszystości, ułatwia nakładnanie pokrowcy przy tapicerowaniu mebli a tekże niweluje wszelkie noerównosci co sprawia ze meble tapicerowane są ładnie i równo wykończone. Dzięki owacie znacznie podnosi się komfort użytkowania mebli. Materiał ten bez problemu można też prać. Należy tylko pamiętać aby temperatura wody nie przekroczyła 40 stopni celsjusza. Owaty o nieco wiekszej gramaturze stosowane są w przemyśle odzieżowym jako ocieplenia np. kurtek, płaszczy. Skoro już nawiązalismy do gramatury watoliny należy wspomnieć że watolina produkowana jest w różnych gramaturach od 45g/m2 do nawet 500g/m2. Gramatura owaty przekłada się też na jej grubość. I tak odpowiednio np. gramatura 150g/m2 to grubość około 1,5 cm, gramatura 300g/m2 to grubość około 3 cm i tak dalej. Owata o wiekszej gramaturze wykorzystwana jest do ocieplania kołder, produkcji kocy, legowisk dla zwierzat i wielu innych przydatnych w życiu codziennym rzeczy.

Właściwości owaty

Jak już wspomnieliśmy owata to wysokopuszysta tkanina wykonana w całości z włókien poliestrowych a także biokomponentów które sklejane są metodą na sucho. W efekcie powstaje materiał o dużej sprężystości i puszystości. Kolejną bardzo ważna zaletą owaty jest jej trudnoplaność. Owata sprzedawana jest na wałkach których szerokość może być wykonana na konkretne zamówienie klienta. Z regóły szerokość wałka to 160 cm. Należy tylko wybrać gramaturę która definjuje długość owaty jaka nawinięta jest na wałek. Im wieksza gramatura tym mniejsza długość watoliny na wałku.

Popularność owaty

Wymienimy teraz kilka zalet które wpływają na dużą popularność owaty. Do jednych z najważniejszych jej zalet jest to że jest tkaniną antyalergiczną co sprawia że może być bez najmniejszych problemów używana przez alergików. Następną jej zaletą jest to że nie chłonie wilgoci i jest bardzo przewiewna. Dlatego własnie watolina jest tak bardzo chętnie stosowana w przemyśle meblowym oraz tapicerstwie. Jak widać wszystkie powyższe cechy sprawiają że owata może znaleźć szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak produkcja kołder, śpiworów, materacy i wielu wielu innych.

Tkaniny-meblowe.pl (konsultant) Napisz do nas... Wyślij