Czy zdarzyło się tobie kiedyś postawić kubek z herbatą lub kawą na sofie ? Często taki kubek pozostawia okrągły ślad. Lub po prostu coś z niego się rozlewa na nasz ulubiony tapicerowany mebel. To nie problem jeśli Twój mebel pokryty jest tkaniną zmywalną z której bez problemu usuniesz tego typu zabrudzenia.

Hydrofobowość. Co to oznacza ?

Tkanina hydrofobowa to tkanina pokryta specjalną powierzchnią która sprawia iż tkanina nie wchłania płynów. Rozlana ciecz zbiera się w kropelki i spływa po tkaninie lub jest bardzo łatwa do zebrania np. przy pomocy papierowego ręcznika.

W porównaniu z tkaninami które tej powierzchni nie posiadają różnica jest ogromna. Tradycyjnie tkaniny w większości przypadków bardzo chętnie wchłaniają płyny a tym samym są podatniejsze na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i plamy.

Na naszym blogu pojawią się niebawem testy takich tkanin. Ale jak podpowiada doświadczenie tkaniny hydrofobowe świetnie radzą sobie w praktyce z płynami. Są one bardzo łatwe do usunięcia, nie wsiąkają w tkaninę i co najważniejsze rozlana ciecz nie pozostawia żadnych śladów na materiale.

Pokrycie mebli takimi tkaninami to idealne rozwiązanie w naszym domu zwłaszcza jeśli są w nim również dzieci.