Ogród to znakomite miejsce do spędzania czasu w letnie wieczory. Jest to tez miejsce spotkań z przyjaciółmi, miejsce na grila czy inne letnie atrakcje. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe zapewnią nam komfort i wypoczynek w naszym ogrodzie. Jednak pamiętać należy o dobraniu odpowiednich tkanin obiciowych do naszych mebli ogrodowych. Zaznaczyć należy że muszą to być odpowiednie tkaniny do użytkowania na zewnątrz.

Jakie tkaniny wybrać na meble ogrodowe ?

W przypadku wyboru mebli ogrodowych szczególną uwagę należy zwrócić na materiały z jakich są one wykonane. Całość powinna być odporna na wilgoć. Konstrukcja jeśli jest wykonana z drewna to powinna być odpowiednio zabezpieczona przed wilgocią preparatami zapewniającymi ochronę drewna przed wodą. Podobnie sprawa się ma jeśli konstrukcja naszych mebli jest wykonana z metalu. Metal powinien posiadać odpowiednie zabezpieczenie przed korozją.  Z kolei meble rattanowe powinny stać w miejscu gdzie nie grozi im wilgoć czy też nagle zmiany temperatur.

Przejdźmy teraz do tkanin obiciowych.

Tkaniny do mebli ogrodowych też muszą być odpowiednio przystosowane. Są to tak zwane tkaniny outdoor.

Pamiętajmy że poduszki, siedziska i inne elementy mebli ogrodowych narażone są na kontakt z wilgocią, opadami a także na przykład ziemią która potrafi zostać przyniesiona na naszych ubraniach z ogrodu  po zakończeniu prac czy też po zwykłej zabawie w ogrodzie.

Tkaniny do stosowania na zewnątrz podobnie jak tkaniny zmywalne zawierają na swojej powierzchni odpowiednią powłokę zabezpieczającą je przed zabrudzeniami, zawilgoceniem, płynami i innymi zabrudzeniami.

W przypadku tkanin outdoor naprawdę dobrej jakości powłoki zabezpieczające są wręcz nie do przebrnięcia dla wody, brudu, błota i innych czynników zewnętrznych. Tkaniny takie często wykorzystywane są np. na jachtach gdzie woda a także często i sól morska potrafią dać się im odpowiednio we znaki> Niestety jak w większości przypadków jakość ma też swoja cenę. Tkaniny tego typu nie należą do najtańszych na rynku ale taka inwestycja na pewno odpłaci nam się spokojem i naprawdę długim użytkowaniem bez konieczności wymiany uszkodzonej tapicerki.