Czy zmiana wyglądu mieszkania możliwa jest jedynie poprzez dokonanie w nim remontu ? Okazuje się że nie koniecznie musimy posuwać się do aż tak dużych kroków. Czasami wystarczą jedynie drobne zmiany aby diametralnie odmienić wygląd czy charakter naszego mieszkania.

Niewielkie zmiany a duży efekt – Zmiana tapicerki na meblach.

Zmieniając materiały tapicerskie na meblach zdecydowanie odmienimy wygląd samego wnętrza. Meble zyskają zupełnie nowy wygląd i charakter. Zmiana tapicerki nie jest zabiegiem zbyt kosztownym jeśli porównamy go do ceny zakupu nowych mebli. Pozwoli to nam również pozostać przy naszych ulubionych i pasujących do naszego wnętrza i gustu meblach. Zdarza się też że uratujemy i damy nowe życie meblom antycznym które np. otrzymaliśmy w spadku po dziadkach. Podkreślić też wtedy należy fakt że będą to meble jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne, oryginalne i niespotykane nigdzie indziej.

Pamiętajmy o dodatkach.

Nowa tkanina obiciowa już zagościła na naszych meblach. Co jeszcze możemy zrobić aby nasze mieszkanie nabrało nowego i ciekawego wyglądu ?

Warto się tutaj zastanowić nad ciekawymi dodatkami do naszego mieszkania. Dodatkami np. dopasowanymi kolorem czy też stylem do naszych odnowionych mebli. Takim dodatkiem może być na przykład wazon czy też nowa donica do kwiatów. Mogą to być również wszelkiego rodzaju dekoracje na ścianę, nowe zasłony do naszych okien. Jedynym ograniczeniem w doborze i wyborze tego typu przedmiotów jest jedynie nasza wyobraźnia. Nie bójmy się eksperymentować, bądźmy odważni, testujmy, próbujmy. Czasami właśnie takie zwariowane pomysły przynoszą najbardziej ciekawe rozwiązania. Starajmy się nie sugerować opiniami innych. Ktoś mógł by rzec że dany kolor jest brzydki, niemodny, nie pasuje do niczego. Lub że połączenie danych kolorów wygląda fatalnie. A jak się później może okazać taki „brzydki kolor” w naszym mieszkaniu, w połączeniu z kolorem tapicerki naszych mebli czy też dodatkami które zakupiliśmy do naszego mieszkania będzie prezentował się fantastycznie i całość nabierze przepięknego wyglądu.

Pamiętajmy słuchajmy się własnego serca i rozumu 🙂